Kurczak w sosie sojowo-miodowym z salsą mango i kuskusem z warzywami
Chrupiący kurczak w glazurze sojowo-miodowej. A do tego kuskus z warzywami (bo skończył mi się ryż) i orzeźwiająca salsa mango
- Trudność
- ●●○średniśredni
Składniki
- 2 piersi z kurczaka
- 3 białka jaj
- 5 łyżek sosu sojowego
- 100g kuskusu
- 2 marchewki
- duża papryka
- groszek (mrożony lub świeży, broń Boże konserwowy)
- 3 pomidory rzymskie
- mango
- pół małej czerwonej cebuli
- mięta
- kolendra
- limonka
- olej rzepakowy lub olej kokosowy
- 3 łyżki miodu
- szczypiorek
Przygotowanie
- 1
Kurczaka pokrój w większe kawałki ( takie stripsy) i przełoż do miski. Dopraw go solą, pieprzem i łyżką sosu sojowego. Po wymieszaniu dodaj białka jaja i znowu wymieszaj. Na patelni rozgrzej olej. Smaż kawałki kurczaka, tak żeby się nie dotykały, aż będą zarumienione. Jeżeli masz termometr to powinien mieć 65°C w środku. Po usmażeniu odłóż na bok.
- 2
Na tej samej patelni dodaj łyżkę oleju, 3 łyżki sosu sojowego, sok z połowy limonki, łyżkę miodu. Podgrzej aż pojawią się bąbelki, i obtocz w glazurze kurczaka.
- 3
Do głębokiego talerza wsyp kuskus i zalej wrzątkiem tak żeby woda wystawała o centymetr ponad kasze. Przykryj talerzem i odstaw na bok.
- 4
Marchewkę pokrój w ćwiartki, paprykę w kostkę. Na dużej patelni rozpuść olej kokosowy, i przesmaż szybko marchewkę, paprykę i groszek. Dodaj kuskus i wymieszaj. Dopraw solą, czosnkiem granulowanym i sosem sojowym.
- 5
Wszystkie składniki pokrój w kostkę, z pomidora wytnij wodnisty miąższ bo siądzie na dni salsy. Dopraw lekko solą, kolendrą, miętą i sokiem z limonki.
- 6
Na talerz wyłóż kuskus z warzywami, kurczaka w glazurze i salsę. Posyp szczypiorkiem i gotowe.
